Rotaract

Rotaract, üyelerinin şahsi gelişmelerinde kendilerine yardım edecek bilgi ve becerilerini arttırmak, toplumlarının fiziksel ve sosyal gereksinimlerine cevap vermek, dostluk ve hizmet çerçevesinde dünyadaki bütün insanlar arasında daha iyi ilişkiler kurmak için gençlere fırsat veren ve Rotary kulüpleri tarafından desteklenen kulüplerdir. Bu kulüplerin üyeleri, genç ve dinamik yapıyı korumak amacıyla 18-30 yaş aralığında sınırlandırılmıştır.
 
Yeniköy Rotary Kulübü tarafından kurulan Yeniköy Rotaract Kulübü ise geleceğin, etrafına fayda sağlayan liderlerini yetiştirmek üzere Temmuz 2014 tarihinden bu yana çalışmalarını yürütmektedir. 4 Şubat 2015 itibariyle de Dernekler İl Müdürlüğü tarafından tescillenmiştir. Otuzu aşkın dinamik kurucu üye kadrosu ile; toplum hizmetleri, kültürel gelişim, mesleki hizmetler ve uluslararası hizmetler alanlarında düzenli olarak projeler üretmektedir.
 
Kulüp, üyelerin bir araya geldiği ilk günden beri birçok etkinlikte bulunmuştur. Alanında başarılı eğitmenler tarafından liderlik, takım çalışması ve kişisel gelişim konularında eğitimler ile üyelerin sosyal ve profesyonel hayatta yetkin bireyler olması hedeflenmiştir. Ayrıca, ilköğretim okullarının boyanarak yenilenmesi ve çocuk felci farkındalığının artırılmasını amaçlayan Rotaryday İstanbul projelerine gönüllü katılım sağlamıştır. Hedeflerden biri de üyelerin kültürel anlamda da farkındalık seviyesi yüksek bireyler olmalarıdır. Bu bağlamda çeşitli sergi, konser ve tiyatro etkinliklerinin duyurulması ve katılım gösterilmesi sağlanmaktadır.
 
Kulüp iki haftada bir düzenli olarak toplanarak projelerin üretilmesi ve yürürlüğe konması konularında çalışmalarına azimle devam etmektedir.

Sosyal Medya