Interact

Interact Nedir?

  • Interact, Rotary Kulüplerinin sponsorluğunda gençler için bir hizmet kulübüdür.
  • Üyeleri 14-18 yaşlarındadır.
  • İsmi ve amaçları International-Action’dan esinlenilmiştir.
  • Üye gençleri kendilerine ve toplumlarına yararlı birer birey olarak yetiştirir.

Dünya Interact Günü ve Haftası
Dünya’daki ilk Interact Kulübünün kurulduğu gün olan 5 Kasım  Günü ve o günü içine alan haftadır. Bu hafta içerisinde çeşitli toplantılar, projeler, kutlamalar ve de toplumla bir araya gelerek Interactın ne olduğunu anlatmaya dayalı bilgilendirmeler yapılır.

Yeniköy Rotary Kulübü – Enka Interact Kulübü
İstanbul – Yeniköy Rotary Kulübü Enka Okulları’ndan toplam 14 üye ile Ekim 2011 tarihinde Interact Kulübü’nü kurmuştur.

Interact Kulüpleri Yeniköy Rotary Kulübü’ne bağlı olmakla birlikte kendileri proje üretmektedirler.

Projelerine Örnek olarak;
 - Baltalimanı Kemik Hastanesi Çocuk Koğuşu Projesi
24 Kasım 2011 tarihinde ilk kez Baltalimanı Kemik Hastanesi’ni  ziyaret ettiler. Bu proje her hafta gerçekleşen bir projedir. Burada çocuklar ile çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi. Kitap bağışları yapıldı. Çeşitli oyunlar oynandı.  Her yaştan çocukla vakit geçirildi. Tüm çocuklara dağıtılan kitap ve dergiler sonrası kalan kitap ve dergilerle sonra gelenlerin faydalanabilmesi adına bir kitaplık oluşturuldu.
-  LÖSEV
LÖSEV’e yardım amaçlı LÖSEV takvileri satıldı. Elde edilen gelirin bir kısmıyla Baltalimanı’ndaki çocuklara yılbaşı hediyeleri verildi.

                - SosyalBen Projesi

Interact’larımız 1-5 Şubat tarihlerinde SosyalBen Derneği’yle Samsun’da Vezirköprü Göl Beldesi’nde Göl Ortaokulu’ndaki 100 çocukla biraraya gelerek 7 farklı atölye çalışması yaptılar. Kar sebebiyle büyük zorluklarla ulaştıkları okulda 4 gün boyunca çocuklarla harika vakit geçirip, hem katılan öğrenciler hem de kendileri için çok büyük kazanımlar elde ettiler. Atölye çalışmaları sırasında gerekli olan malzemeler ve katılan çocuklara verilen yiyecek ve içecekler için sponsorlar buldular ve herşeyleri kendileri organize ettiler. Interact’larımızı canı gönülden kutluyoruz. Katılan bir öğrencinin yazdığı mektubu etkinliğin başarısının kanıtı olarak paylaşmak istiyorum.


      

Sosyal Medya