Bazaart

HER EVE BİR SANAT 

 

 

2011 yılında Yeniköy Rotary Kulübü’nün projesi olarak tasarlanan BAZAART PROJESİ'NİN amacı; güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören yetenekli ve genç sanat öğrencileri ve yeni mezunları sanatseverlerle buluşturarak eserlerini sergileme ve satma olanağı sağlamak ve aynı zamanda halkın sanata olan ilgisini arttırarak, uygun fiyatlı sanat eserlerine sahip olmalarına olanak sağlamaktır.

Her sene düzenli olarak yapılan BAZAART PROJESİ’NİN ana fikri, Avrupa’da önce Londra, Battersea Park'da başlayıp Paris ve Brüksel'de açılan "affordable art fair" dan ilham alınarak oluşturulmuştur. 
'HER EVE BIR SANAT' sloganımızla, sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmayıp, herkesin ulaşabileceği bir dünya olduğunu göstermektir.

Sanat öğrencilerine, mezuniyetlerinden önce eserlerini sergileme imkanı tanıyıp, onları sanat piyasası ile tanıştırarak onlara destek olmayı hedefleyen BAZAART PROJESİ, aynı zamanda Yeniköy Rotary Kulübü tarafından belirlenen Seçici Kurul tarafından seçilen en iyi eserleri ödüllendirmektedir.

 

12. Bazaart 'Her Eve Bir Sanat' Sergisi / 15 Mart - 9 Nisan 2022

15 Mart - 09 Nisan tarihleri arasında Galeri Deniz'de 189 eser sergilendi. Ayrıca deprem bölgesinden 89 bugünün okuyan genç sanatçıları için online sergi açıldı. 

• Genç sanatçıların eserlerini sergiye hazırlama, esere değer belirleme ve başvuru yapma becerisi öğreten sürdürülebilir bir proje. • Genç sanatçılara görünürlülük ve somut destek sağlayan güvenilir ve profesyonel bir “ümit platformu”. • Rotary’nin tanıtımı açısından değer katan yazılı basın ve sosyal medya haberleri 

8 kişi ödüle layık görüldü. 83 gence sanat bursu verildi. 

 

9. Bazaart 'Her Eve Bir Sanat' Sergisi 26-27 Mart 2019

'Her Eve Bir Sanat' sloganı ile yola çıkan, genç sanatçılara eserlerini sergileme ve satma fırsatı veren 9. Bazaart Sergisi için online başvurular 14 Ocak - 28 Şubat tarihleri arasında alındı.  Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin ve en fazla iki yıllık mezunlarının, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımına açık olan projeye farklı şehirlerden pek çok genç sanatçı başvurdu. 

9. Bazaart Sergi açılışı 26 Mart akşamı yoğun bir katılımla gerçekleşti. 2420. Bölge Guvernörü Hasan Akbayrak Bazaart Sergimizin açılışına katıldı. Yaptığı konuşmasında projemizden övgü dolu sözlerle bahsetmesi kulüp üyelerimizi gururlandırdı. Eserlerini sanatseverlerin takdirine sunan genç yeteneklerin heyecanı beğeniler ve övgüler arttıkça haklı gurura ve sevince dönüştü. 26 Mart’da gerçekleşen açılışta etkinliğin sponsorlarına teşekkür plaketleri verildi ve dereceye giren genç yeteneklere de ödülleri verildi.

Sanat Komitemize başarılı organizasyon için teşekkür ediyor, genç sanatçılarımızı da tebrik ediyoruz. Bazaart sergi açılışımıza katılan 2420. Bölge Guvernörü Hasan Akbayrak'a ve Bölge Sekreterimiz Mine Ege’ye, ve etkinlik boyunca bize destek veren Yeniköy Rotaract Kulübü Başkanı Barkın Özkan ve Asbaşkanı Süveyda Çil’e teşekkür ediyoruz.

27 Mart'da bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Bazaart Talks sanat üzerine üç ayrı panel ile ziyaretçilerin ilgisini ve beğenisini kazandı. 

9. Bazaart 'Her Eve Bir Sanat' ve Bazaart Talks pek çok basında övgüyle yer aldı.

  

Daha geniş bilgi için
www.bazaart.org

 

 

Sosyal Medya