Atma Bağışla

2021-2022 “Atma Bağışla” E-Atık Toplama Projesi


Elektronik atık toplama ve bunların eğitim için fona dönüştürülmesi amacıyla Ekim 2020’de “Atma Bağışla” projemizi hayata geçirdik.
UR 2420 Bölge Çevresel Sürdürülebilirlik Komitesi’nin de bölge projesi olarak desteklediği “Atma Bağışla” kampanyamız için TÜBİSAD ve TEGV ile üçlü bir protokol imzaladık. Ortak yürüteceğimiz projemiz sayesinde artık kullanılmayan elektronik atıklarımız geri kazandırılacak, bu geri kazanımdan elde edilen gelir de ihtiyaç sahibi öğrenciler için eğitim fonuna dönüşecek!
Hedefimiz, Rotary’nin iki önemli odak noktası olan çevre ve eğitime hizmet eden “Atma Bağışla” projemize tüm UR 2420 Bölge kulüplerimizin ve dostlarımızın ortak olması ve hepimizin desteği ile toplumda hem fark hem de fırsatlar yaratmak.  
Projeye destek olmak için adımlar:
• TÜBİSAD’ın geliştirdiği TYK ATS programına kaydolmak
• Sistemde vermek istediğiniz ev veya iş yerlerinizdeki çalışmayan/çalışsa da teknolojik olarak geri kalmış elektronik eşyaların girişini yapmak,
• Peşi sıra aldığınız barkod sayesinde verdiğiniz adrese gelen ücretsiz kargoyla elektronik atıklarınızı TÜBİSAD’ın anlaşmış olduğu lisanslı atık dönüştürme ve geri kazanım merkezlerine göndermek 
Ve karşılığında TEGV’de eğitim için destek bekleyen çocuklarımıza katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamak!
Rotary Kulüplerimiz kendi üyelerinin ve dostlarının bağışladığı e-atıkların takibini sistem üzerinden alınan raporlar ile kolaylıkla yapabilecekler. Böylece proje sona erdiğinde bölge olarak ve kulüplerin ne kadar fon yarattığını görebileceğiz.

Aşağıdaki linklerden proje ile ilgili ek dokümanlara ulaşabilirsiniz:
“Atma Bağışla” projesi broşürü 
E-atıklar nelerdir?
TYK ATS Sisteme Kayıt nasıl yapılır?

Proje ile ilgili sorularınızı info@yenikoyrotary.org e-mail adresine iletebilirsiniz.  

Projemizi hayata geçirerek bu dönem de tüm kulüplerimizin desteğiyle Çevremize İyi Bakacağımıza ve Eğitim için Fırsatlar Yaratacağımıza inancımız sonsuz! 

Gelin hep beraber geleceğimize sahip çıkalım, eğitime ve doğaya tam destek olalım!

 

2020-2021 Dönemi E-Atık Projesi Raporu

2020-2021 Dönemi E-Atık Projesi Sertifikası

Sosyal Medya