Diş Taraması

2022- 2023 Dönemi

Prodent işbirliği ile her yıl düzenli ÇODEM (Çocuk Destek Merkezi)’den gelen gençlere diş taraması ve tedavisi yapılmaktadır. 2022-2023 Döneminde 18 kişi için 46 dolgu, 12 kanal tedavisi, 17 röntgen, 16 temizlik ve 6 çekim gerçekleşti.

 

25 Şubat 2016 - Koruncuk Vakfı Diş Taraması

Üyemiz Yonca Ergene sponsorluğunda Prodent Diş Kliniği 25 Şubat 2016'da Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyi'nde diş taraması yaptılar, çocuklara ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim verdiler. Ayrıca çocuklara diş fırçası ve macunları da  hediye ettiler. Çocukların tedavilerini de üstlenen Prodent Diş Kliniği ve Yonca Ergene'ye teşekkür ediyoruz.

     


13 Mart 2015 - Alibeyköy Fatih Sultan Mehmet İÖO - Diş Taraması

Üyemiz Yonca Ergene sponsorluğunda Prodent Diş Kliniği 13 Mart 2015'te 1. sınıf öğrencilerine diş taraması yaptılar ve çocuklara ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim verdiler. Ayrıca bu projeye sponsor olan Colgate firmasının sağladığı diş fırçası ve macunları da çocuklara hediye ettiler.  

          

 
21 Kasım 2013 - Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü Diş Taraması

Üyemiz Yonca Ergene başkanlığında Prodent Diş Kliniği 21 kasım 2013'de kulübümüz aracılığıyla iletişim kurdukları Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) Bolluca Çocuk Köyünde diş taraması yaptılar ve çocuklarla bakıcı annelere ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim verdiler.
Ayrıca bu projeye sponsor olan Colgate firmasının sağladığı diş fırçası ve macunları da çocuklara hediye ettiler.

Prodent diş hekimleri Bolluca Çocuk Köyü'nde yaşları 2 ile 20 arasında değişen 104 çocuğun dişlerini kontrol ederek sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olmaları için neler yapmaları gerektiğini anlattılar.

Ayrıca, bu çocukların tarama sonrasında tespit edilen tedavi ihtiyaçları Prodent Göktürk Kliniğinde karşılanıyor. Tarama yapılan 21 Kasım gününden Mart 2014'e kadar yaklaşık 20 çocuğun dolgu, kanal tedavisi, diştaşı temizliği gibi ihtiyaçları karşılandı. Bu arada doktorlar onlarla sohbet ederek ağız ve diş sağlıklarını orta/uzun vadede korumaları için yapmaları gerekenleri  anlatıyor, bilinçlenmelerini sağlıyor. Bu konudaki desteğimiz devam edecek.

      

Sosyal Medya