Okuyorum Büyüyorum

Sınıfta yazar var!
 
Anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri, “OKUYORUM, BÜYÜYORUM!” projesiyle sevilen çocuk kitaplarının yazarlarını sınıflarında ağırlıyor. Çocuklar hikayeleri, yazarlarından dinliyor.
 

İstanbul Yeniköy Rotary Kulübü’nün başlattığı ve Şişli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteklediği  “Okuyorum, Büyüyorum” projesi ile devlet okulları anasınıfı ve 1. sınıf öğrencileri, çocuk kitabı yazarlarıyla tanışma fırsatı buluyor.

  Projenin amacı okuma yazmayı yeni öğrenecek veya öğrenmiş çocuklarımıza kitap sevgisi aşılamak ve kitap okumanın eğlenceli, keyifli bir alışkanlık olduğunu vurgulamak. 

Proje kapsamında sevilen yazarlar okulları ziyaret ediyor, kitaplarını kendileri anlatıyor, canlandırıyor ve hatta minikleri de sürece dahil ederek okumanın ne kadar keyifli bir etkinlik olduğunu canlı canlı kanıtlıyor! Ve bu buluşmalarda her çocuğa sponsor Rotary kulübü tarafından bir imzalı kitap hediye ediliyor.

Yazar Tülin Kozikoğlu liderliğindeki projeye 7 yayınevi ve 7 değerli çocuk yazarından oluşan bir ekip destek vermekte. Yazarımız Tülin Kozikoğlu tarafından önceki yıllarda Şişli Milli Eğitim’den Şişli Bölgesi’ndeki 61 Ana ve İlkokula gidilmesi için izin alındı. Küçük yaşta okuma alışkanlığının ve sevgisinin geliştirilmesi için tasarlanan okuma etkinliğinin sponsor olan Rotary kulübüne maaliyeti  her çocuk için sadece 1 kitap. Üstelik bu kitaplar projeye destek veren yayınevlerinden indirimli temin ediliyor. 
 
Gelin hep birlikte “Okuyorum, Büyüyorum” projesine destek verelim!

2022-2023 Dönemi

08 – 09 Aralık 2022 tarihlerinde Okuyorum Büyüyorum projesini bu yıl Tüyap’ta yazar Tülin Kozikoğlu ile gerçekleştirdik. Toplam 240 çocuğu hem Tüyap’a getirerek onların kitap fuarı ile tanışmalarına ve kitap fuarını gezmelerine vesile oldular hemde yazar Tülin Kozikoğlu ve kitap çizeri Murat Kalkavan ve Huban Korman ile buluşturarak onlara hem hikayeyi anlatıp hemde kitap ile ilgili etkinlik yaptırdılar. Sevgili Interact’larımız çocukların etkinlik için boyayacakları ev ve elmaları keserek etkinliğin bir parçası oldular. İlk gün Beylikdüzü Erden Beyazıt İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencileri (toplam 120 öğrenci) etkinliğe katıldı. İkinci gün ise Dr. Haydar Aslan İlkokulu birinci sınıf öğrencileri ‘Pes Etmek Yok’ adlı kitabın sunumunu dinleyip, aktivitesini yaptılar. Her zamanki gibi çok eğlenceli, öğretici ve keyifli bir program oldu.

2018-2019 Dönemi

Dönemin 3. Okuyorum Büyüyorum etkinliğini 12 Şubat 2019'da Küçükçekmece’de Akşemsettin İÖO’unda 141 öğrenci ile gerçekleştirdik. Değerli yazarımız Gülsevin Kıral Berber Pire Tellal Deve kitabından bölümleri öğrencilerle paylaştıktan sonra, hepsine birer adet imzalı kitap hediye ettik.

11 Ocak 2019'ta dönemin 2. Okuyorum Büyüyorum etkinliğini yazarımız Arslan Sayman ile Bornova Halk Kütüphanesi'nde 180 öğrenci ile gerçekleştirdik. Katılan her öğrenciye yazarın Limon Ağacının Şarkısı adlı kitabını hediye ettik.

12 Kasım 2018 tarihinde Enka Interactlarımız ile birlikte Ziya Paşa İÖO’unda bu dönemin ilk Okuyorum Büyüyorum projemizi 146 anasınıfı öğrencisi ile gerçekleştirdik. Yazarımız Büşra Tarçalır Erol “Zor Balık” adlı kitabını interaktif şekilde okudu. Gençlerimiz öğrencilerle boyama/sunum etkinlikleri yaptı.

 

2016-2017 Dönemi
 

29 Mayıs 2017'de yazarımız Tulin KozikoğluDöşemealtı, Antalyada Odman Ali Cingöz İÖO‘nda Anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri ile Okuyorum Büyüyorum projesiyle buluştu.

26 Mayıs 2017'de Cuma günü İzmir’de Okuyorum Büyüyorum etkinliği gerçekleşti. Çocuk kitapları Yazarı Arslan Sayman ve Çizer Deniz Üçbaşaran Kaymakçı Kütüphanesi'nde okuyucularıyla buluştu. 

12 Mayıs 2017'de Feriköy’de Şişli Kitap Okuyan Çocukla Kitaplığı’nda Okuyorum Büyüyorum etkinliği yapıldı. Civar Okullardan 86 çocuğun katılımı ile gerçekleşen bu etkinlikte yazararımı Hafize Çınar Güner  idi. Üyelerimiz Didem Karabatur ve Birsel Alp etkinlikte yazarımızla beraberlerdi.

 4 Mayıs 2017'de Urfa’nın Alagün Köyü’nde Yazarımız Şiirsel Taş ile okuyorum büyüyorum etkinliği yapıldı.

28 Nisan 2017'de Gençlik Komitesi Başkanımız Didem Karabatur, Bursa’da Güngören köyünde yazarlarımız Tülin Kozikoğlu ve Aysun Özmen ile beraber söyleşi ve sonrasında da etkinlik olarak Terraryum yaptılar.

28 Nisan 2017'de İzmir Bornova Kütüphanesi’nde yazarımız Fatih Erdoğan çocuklarla beraberdi.

21 Nisan 2017'de yazarımız Gülsevin Kıral Amasya Taşova Şahinler Köyü’nde Şahinler İÖO'da etkinlik yaptı. 

19 Nisan 2017'de yazarımız Görkem Kantar Arsoy Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Hakan Tan İlkokulu, Osmangazi Bursa'da 124 öğrenci ile OB etkinliği yaptı.

8 Nisan 2017'de yazar Defne Ongun Müminoğlu ile Feriköy’deki Kütüphane’de Şişli Devlet okullarından gelen çocuklarla 2 seans OB etkinliği yapıldı. Elif Ergür ve  Tanya Minasyan katıldılar

6 Nisan 2017'de Interact’larımız, Gençlik Komitesi Başkanımız Didem Karabatur ile birlikte Ziya Paşa İÖO’nda Okuyorum Büyüyorum ektinliği yaptılar. Geçen sene Interactlarımızın yaptığı sevgi kütüphanesinin bulunduğu mekanda gerçekleşen etkinlikte 135 çocuğa yazarımızın imzalı kitaplarını hediye ettik. Ayrıca Interactlarımız çocuklarla sınıflarında çeşitli etkinlikler yaptı.

28 Mart 2017'de ayrıca Aydınlık Grubu kulüpleriyle beraber ortak Okuyorum Büyüyorum etkinliği düzenledik. Beykoz Akbaba İsmail Özseçkin İÖO’nda 2 seans olarak gerçekleşenen  etkinliğe Beyoğlu RK Başkanı, Beykoz RK Başkan ve üyeleri, Didem Karabatur ve Başkan İdil İncekara katıldı.

23 Şubat 2017'de İzmir Bölgesi’nde iki ayrı okuyorum büyüyorum etkinliği yapıldı. 23 Şubat’ta Pamukkale RK sponsorluğunda Denizli Kütüphanesi’nde gerçekleşen ilk etkinlikte yazarımız Görkem Yeltan çocuklarla beraberdi. 24 Şubat’ta ise Bornova Halk Kütüphanesi’nde yazarımız Tülin Kozikoğlu ile Yeniköy RK sponsorluğunda bir etkinlik düzenlendi. 2440 Bölge Genç Kuşaklar Ana Komite Başkanı Fevzi Tavus bizlere destek verdi.

 17 Şubat 2017 Cuma günü yazarımız Aytül Akal ile Maltepe Gülensu İÖO’nda 230 1. sınıf öğrencisiyle okuyorum büyüyorum etkinliği gerçekleştirdik. Çok keyifli geçen etkinlikte yazarımız yazarlık, kitap okuma gibi konularda öğrencilere keyifli bir sunum yaptı. İmzaladığı kitapları teker teker tüm katılımcı öğrencilere dağıttık. Bu etkinlikte Başkanı İdil İncekara ile birlikte Tanya Minasyan görev aldı.

12 Şubat 2017'de Okuyorum Büyüyorum projemiz diğer bölgelere de yayıldı. 2440. Bölge’de bu hafta Bornova Halk Kütüphanesi’nde yazarımız Mavisel Yener ile 2 seans olarak 100 öğrenciye etkinlik düzenlediler. Bize 2440. Bölge Gençlik Hizmetleri Başkanı Rtn. Fevzi Tavus yardımcı oldu. 

 Dönemin ilk Okuyorum Büyüyorum etkinliğini 16 Ocak 2017'de İzmir Bornova’da Yeşilçam İÖO’nda yazarımız Yırldıray Karakiya ile gerçekleştirdik. Bu seneye ilk şehirdışı etkinliği ile başlamış olduk ve bize 2440. Bölge Genç Kuşaklar Ana Komite Başkanı Rtn. Fevzi Tavus ve Bornova İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Asuman Gök destek verdiler.


2015-2016 Dönemi

Büyükçavuşlu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu - 12 Mayıs 2016
12 Mayıs’ta Silivri Büyükçavuşlu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda Okuyorum Büyüyorum etkinliği yaptık. Yazarımız Defne Ongun Müminoğlu ile Müzik adlı kitabının etkinliği çok keyifli geçti.
 
Samsun Etkinliği - 21 Nisan 2016
21 Nisan’da Okuyorum Büyüyorum yazarımız Tülin Kozikoğlu sosyal medya yoluyla toplanan bağışların bir kısmıyla Samsun’da bir etkinlik yaptı. Samsun RK Başkanlarından Lamia Yüksel ve Geçmis Dönem Guvernörü Kemalettin Bey’in de katıldığı bu etkin sonrasında Samsun’da da Okuyorum Büyüyorum’un devam etmesini dileriz.

Küçükçekmece Devlet Anaokulu - 19 Nisan 2016
19 Nisan’da bir başka Okuyorum Büyüyorum etkinliği yaptık. Yazarımız Gökçe Gökçeer ile çok güzel bir devlet anaokuluna konuk olduk. Okulun gezici anasınıflarından gelen 100 öğrenci ile interaktif bir şekilde yazarımızın kitabının kahramanı köpeği Pöti ile bahçede yaptığımız etkinlikten müthiş keyif aldık.

Bağcılar Mahmutbey İÖO’nda - 11 Nisan
11 Nisan: Okuyorum Büyüyorum -  Bağcılar Mahmutbey İÖO’nda yazar Fatih Erdoğan ile birlikte keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik.

Şişli Mustafa Sarıgül İÖO - 17 Mart
17 Mart’ta yazarlarımız Göknil Genç, Tülin Kozikoğlu ve üyelerimiz Didem Karabatur, Tanya Minasyan, Birsel Alp ve İdil İncekara’yla okuma etkinliğimizi gerçekleştirdik. Yazarımız Göknil Genç viyola çaldı ve çocuklarla hem kitabı hem de müzik hakkında söyleşi yaptı.

Harbiye İÖO - 11 Mart 2016
11 Mart'ta yazarımız Behiç Ak ile Harbiye İÖO'nda 200 öğrenciyle gerçekleştirdiğimiz etkinlik sonrasında yazarımızın imzalı kitabını dağıttık. Üyelerimiz Didem Karabatur ve Tanya Minasyan bu etkinlikte bizlere yardım ettiler.

Kuvayi Milliye İÖO - 1 Mart 2016
1 Mart’ta yazarımız Aytül Akal ve 250 çocukla Okuyorum Büyüyorum etkinliğini gerçekleştirdik.


Sait Çiftçi İÖO - 15 Ocak 2016
İÖO’da Okuyorum Büyüyorum etkinliğini gerçekleştirdik. Yazarımız Şiirsel Taş çocuklarımızla okuma etkinliği yaptı ve imzaladığı kitaplarını hep birlikte dağıttık.  Sevgili üyemiz Semrin Faga’ya ve yazarımıza çok teşekkür ediyoruz.

 
Fuat Soylu İÖO - 7 Ocak 2016
7 Ocak’ta üyelerimiz Didem Karabatur, Aysu Korkmazoğlu ve Tanya Minasyan, Fuat Soylu İÖO’nda çok keyifli bir Okuyorum Büyüyorum etkinliği gerçekleştirdiler. 150 1. sınıf öğrencisine yazarımız Defne Ongun Müminoğlu  ilk önce «Kitap Nasıl Oluşur» filmini gösterdi ve «Sağlıklı Besleniyorum» adlı kitabını okudu. Daha sonra çocuklar kendi kitaplarını yarattılar. Yazarımızın kitaplarını katılımcı çocuklarımıza armağan ettik.
 

 Necdet Kotil İÖO - 25 Aralık 2015
25  Aralık’ta Feriköy Necdet Kotil
İÖO’da yazar Görkem Yeltan ile 300 1. sınıf öğrencisyle keyifli bir Okuyorum Büyüyorum Projesi gerçekleştirdik. Sevili üyemiz Işıl Unan’a destekleri için çok teşekkür ediyoruz.

Handan - Ziya Öniş İÖO - 18 Aralık 
 18  Aralık’ta Handan Ziya Öniş İÖO’da Okuyorum Büyüyorum etkiliğini gerçekleştirdik. Yazarımız Tülin Kozikoğlu ile birlikte üyelerimiz Aysu Korkmazoğlu ve Işıl Unan çocuklarla birlikte etkinlik yaparak yazarımızın kitabını dağıttılar. Çocukların keyif ve heyecanlarını paylaşan ve kulübümüz temsil eden sevgili Işıl ve Aysu’ya teşekkür ediyoruz.
 

Ziya Paşa İÖO - 11 Aralık 2015
11 Aralık’ta Interact'larımızla Ziya Paşa İÖO’da hem kütüphane açılışı hem de Okuyorum Büyüyorum etkinliğini gerçekleştirdik.


Ferit Aysan İÖO - 4 Aralık 2015
4 Aralık’ta Ferit Aysan İÖO’da dönemimizin ilk Okuyorum Büyüyorum etkinliğini gerçekleştirdik. Yazarımız Tülin Kozikoğlu ile birlikte 210 öğrenciye (40 Anasınıfı , 170 1. Sınıf) okuma etkinliği düzenledik. Yazarımızın kitabıyla ilintili olarak düzenlediği oyun eşliğinde çocuklar çok keyifli vakit geçirdiler. Yazarımızın imzaladığı kitapları çocuklara hediye ettik.
 
     
2014-2015 Dönemi

Okuyorum Büyüyorum Van'da

17 Eylül 2014 günü Van'da deprem sonrası inşa edilmis olan Tuşba Kalecik İlkokulu'nu 14 üyemiz ve konuk yazarımızla ziyarete gittikÖğrencilere 350 masal kitabı dağıtılarak 2 seans halinde Okuyorum Büyüyorum Projesi gerçekleştirdik. Masal kitabı Yazarımız Tülin Kozikoğlu’nun kitaplarını okuduğu bu faaliyette yazarımız kılıktan kılığa girerek yuva ve ilkokul çocuklarına çok keyifli anlar yaşattı, böylelikle bu genç dimağlara kitap sevgisini kazandırmayı amaçladık. Ayrıca Kitap Kardeşliği kapsamında etiketli 950 kitap, çeşitli kırtasiye malzemesi ve oyuncak temin ettik. 

          

Okuyorum Büyüyorum Rotary Day'de

19 Kasım’daki Rotary Day’de Yeniköy Rotary Kulübü olarak Okuyorum Büyüyorum Projemizi gerçekleştirdik. Yazarlarımız Tülin Kozikoğlu ve Sara Şahinkanat’ın katıldıkları 3 ayrı etkinliğimizde yazarlarımız Bebek Parkındaki çocuklara hem  kitaplarını okudular hem de renkli oyunlarla çocukları kitap okumaya teşvik ettiler. Etkinliğimize katılan çocuklara yazarlarımız imzalı kitaplarını dağıttılar. Renkli standımız ve yazarlarımızın renkli kostümleriyle çok büyük ilgi çeken etkinliğimizde Yeniköy Rotary olarak 60 kitabımızı etkinliğimize katılan çocuklara dağıttık.

 

Şakir Demir İlkokulu ve Esenyurt Fahir İlkel İÖO

Okuyorum Büyüyorum Aralık'da 2 okulda daha yapıldı! 26 Aralık'da Erenköy Rotary sponsorluğunda Şakir Demir İlkokulu'nda (Samandıra) 200 birinci sınıf öğrencisine Okuyorum Büyüyorum projesini uyguladık. Sara Şahinkanat Yavru Ahtapot adlı kitabını okudu ve çocuklara imzalı kitaplar hediye edildi. 

 

27 Aralık'da Esenyurt Fahir İlkel İÖO'nda Yeniköy Rotary sponsorluğunda yılın son Okuyorum Büyüyorum projesini gerçekleştirdik. Yazarımız Sara Şahinkanat 100 Anaokulu öğrencisine kitabını oyunlarla ve güzel bir sunumla okudu ve çocuklara kitaplarını dağıttı. Üyelerimiz Zeynep Selek ve İdil İncekara'nın katılımlarıyla gerçekleşen nu etkinliğimizde çocukların mutluluklarına ortak olam bizleri çok mutlu etti.


Şubat 2015 - Ümraniye Kazım Karabekir İÖO

16 Şubat 2015 günü üyelerimiz Didem Karabatur ve Işıl Unan, Ümraniye Kazım Karabekir İÖO'da 200 öğrenciye yazarımız Nilay Yılmaz ile birlikte Okuyorum Büyüyorum etkinliği gerçekleştirmişlerdir.

Şubat 2015 - Kasımpaşa İhsan Şerif İÖO

26Şubat 2015 günü üyemiz Yasemin Tarzi, Kasımpaşa İhsan Şerif İÖO'da 200 öğrenciye yazarlarımız Tülin Kozikoğlu ve Ayfer Gürdal Ünal ile birlikte Okuyorum Büyüyorum etkinliği gerçekleştirmişlerdir.

 

Mart 2015 -Kaya Sabati Tuncer İÖO (Küçükçekmece)

Yazarlarımız Tülin Kozikoğlu ve Görkem Yeltan ile birlikte ziyaret edip Okuyorum Büyüyorum'u gerçekleştirdiğimiz Kaya Sabati Tuncer İÖO'da 195 öğrenciyle beraber olduk ve Sevgili Görkem Yeltan'ın kitaplarını hediye ettik.


13 Mart 2015 - Fatih Sultan Mehmet İÖO - Alibeyköy

Yazarımız Fatih Erdoğan ile birlikte Kurucu Üyemiz Sayın Ülkü Gönenli önderliğinde Aliberyköy Fatih Sultan Mehmet İÖO'nu ziyaret ederek 250 çocukla Okuyorum Büyüyorum aktivitesi gerçekleştirdik ve yazarımızın imzalı kitaplarını hediye ettik. Sonrasında da aynı okulda üyemiz Sn. Yonca Ergene sponsorluğunda Prodent Diş Kliniği bir diş taraması yaparak çocuklara hem eğitim verdiler hem de diş fırçası ve diş macunu hediye ettiler.


10 Nisan 2015 - Mahmutbey İÖO

Nahnutbey İÖO'nda 1. sınıf öğrencilerine Okuyorum Büyüyorum projemizi uyguladık. Yazarımız Aytül Akal idi. Etkinliğe Bağcılar İlçe Milli eğitim  Sübe Müdürü Sayın Özcan Boyacı da katıldılar. etkinlik sonrası Okul Müdürü Sayın Deilek Keklik ile sohbet etme imkanı bulduk. Pırıl pırıl bir okul ve öğrenciler de tenefüse ellerinde bizim dağıttığımız kitaplarla çıktılar ve dağıttığımız kitaplar için bizlere teşekkür ettiler.

17 Nisan 2015 - Necdet Kotil İÖO

Necdet Kotil İÖO Anasınıfında yazarımız Şiirsel Taş ile 50 öğrenciye Okuyorum Büyüyorum projesini uyguladık. Yazarımızın etkinliğinden sonra imzalı kitapları çocuklarımıza hediye ettik.

20 Nisan 2015 - Üsküdar Yavuztürk İÖO

20 Nisan 2015 – Üsküdar Yavuztürk İÖO – Yazarlarımz Aysun Berktay Özmen ve Tülin Kozikoğlu’yla beraber Üsküdar Yavuztürk İÖO’nda  2 seansta 100 anaokul ve 1. sınıf öğrencilerine Okuyorum Büyüyorum projemizi gerçekleştirdik. Kitabını okuyan  yazarımız ayrıca öğrencilerle resim etkinliği de yaptı ve imzalı kitaplarını öğrencilere dağıttı.
    

2013-2014 Dönemi

Fuat Soylu İÖO: 
16 Mayıs 2014’te çocuk kitabı yazarlarımızdan Sara Şahinkanat ile ilk etkinliğimizi Fuat Soylu İlköğretim Okulu’nda 1. Sınıf ve anasınıfı öğrencileri ile yaptık. Doğal ve enerji dolu sunumu ve kulladığı yaratıcı karakter kostümleriyle etkinliği hem interaktif, hem de teatral hale getiren Sara Şahinkanat öğrencilere ‘Yavru Ahtapot Olmaz Çok Zor’ adlı kitabını okudu. Öğrenciler kendi çok kollu karakterlerini çizdiler ve yazarımızla paylaştılar. Etkinlik sonunda 200 öğrenciye imzalı kitap hediye edildi. Bu etkinliğe Yeniköy Rotary Kulübümüz sponsor oldu ve üyelerimizden İdil İncekara ve Didem Karabatur katıldılar.

Sait Çiftçi İÖO: 13 Mayıs 2014 tarihinde çocuk kitabı yazarlarımızdan ve “Okuyorum Büyüyorum” projemizin lider yazarı Tülin Kozikoğlu ile Sait Çiftçi İlköğretim Okulu’nda Anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencilerini ziyaret ettik. Bu etkinliğe Yeniköy Rotary Kulübümüz sponsor oldu ve üyelerimizden Nur Soylu ve Didem Karabatur katıldılar. 2 seans olarak yapılan etkinlikte 200 anasınıfı ve 1. sınıf öğrencisine imzalı kitap dağıtıldı ve kartondan dondurma yapma projesi uygulandı. Pırıl pırıl bir okulu gezmenin, okulu için canla başla çalışan okul müdürünü ve bilgiyi havada kapan öğrencilerini tanımanın keyfini yaşadık.

Gölbağ Selim Sırrı Tarcan İÖO: 25 Nisan 2014 Cuma günü yazarımız Yıldıray Karakıya ile 190 Birinci Sınıf öğrencisi ile etkinliğimizi yaptık. Yıldıray Bey, Şuşu ve Üç Tekeri adlı kitabını okudu ve çocuklarla keyifli sohbetler yaptık. Etkinliğe üyelerimizden Didem Karabatur ve Yonca Ergene katıldılar. Bu pırıl pırıl okul öğrecileri ve değerli eğitimcileriyle beraber olamktan büyük keyif aldık.

 Mustafa Sarıgül İlkokulu:18 Nisan 2014 Cuma günü değerli çocuk kitabı yazarı Fatih Erdoğan ile birlikte Mustafa Sarıgül İlkokulu'nu ziyaret ettik. Fatih Erdoğan Artık Kendim Okuyabilirim kitap serisinden Kuşumu Kim Kışkışladı adlı kitabını interaktif bir şekilde 150 anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencisine okudu. İmzalı kitaplarını biz çocuklara dağıttık. Öğrenciler yazar ile sohbet ettiler ve kitaplarını hemen açıp okumaya başladılar.


Saadet Özel Eğitim Okulu
:18 Nisan 2014 Cuma günü yazarımız Tülin Kozikoğlu, İletişim Yayınları temsilcisi Dilek Büyük, ve kulübümüz üyeleri Gülay Kıroğlu, İnci Bilecik ve Didem Karabatur Saadet Özel Eğitim Okulunu ziyaret ettiler. 45 özel eğitime ihtiyacı olan öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte çok keyifli bir etkinlik yaptık. Tülin Kozikoğlu Lili ve Yedi Çocuğu serisinden "Peli Dondurma Yok mu" adlı kitabını okudu. Hep birlikte kağıt dondurma projesini yaptık. Böyle güzel donanımlı okulların ve görevlerini içten, gönülden yapan öğretmenlerin, müdürlerin olduğunu görmek bizi yüreklendirdi.

Handan Ziya Öniş İlkokulu: 13 Mart 2014 tarihinde çocuk kitabı yazarlarımızdan ve bu projemizin lider yazarı Tülin Kozikoğlu ile Handan Ziya Öniş İlkokulunda Anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencilerini ziyaret ettik. Bu etkinliğe Yeniköy Rotary Kulübümüz sponsor oldu ve üyelerimizden Aylin Şerbetçioğlu, Didem Karabatur, Gonca Tuncer, Hülya Altay, ve Zeynep Başkaya katıldılar. 2 seans olarak yapılan etkinlikte 250 anasınıfı ve 1. sınıf öğrencisine imzalı kitap dağıtıldı ve kartondan dondurma yapma projesi uygulandı. Pırıl pırıl bir okulu gezmenin, müthiş lider okul müdürünü ve dinamik genç öğretmenleri tanımanın ve bilgiyi havada kapan öğrencilerle geçirdiğimiz zamanın keyfi hepimizin içini aydınlattı.

Kuvayi Milliye İlkokulu: 10 Mart 2014 tarihinde çocuk kitabı yazarlarımızdan Fatih Erdoğan ile Kuvayi Milliye İlkokulu’nda Anasınıfı öğrencilerini ziyaret ettik. Bu etkinliğe Enka Okulları 7. Sınıf öğrencilerinden Defne Lara Karabatur ve Itır Kozikoğlu sponsor oldu. Kart-10 firmasının onlara bağışladığı yılbaşı kartlarının satışından elde ettikleri gelir ile 105 adet kitap satın alıp anasınıfı öğrencilerine ve 1. sınıf kitaplığına  hediye ettiler. Etkinliğe Kulübümüzden Didem Karabatur katıldı.

Yekuv Nilüfer Gokay İlkokulu: 
20 Aralık 2013 Cuma günü, 21. Yekuv Nilüfer Gökay İlkokulu'nda Erenköy Rotary Kulübü sponsorluğunda "Okuyorum Büyüyorum pojesini uyguladık. 
Yazarımız Aytül Akal tek seansta 111 birinci sınıf, 74 anasınıfı olmak uzere toplam 185 öğrenciye kitaplarini tanitti ve interaktif bir sekilde "Kizamik Olan Fil" adli kitabini okudu. Böylelikle genç yaştakilere kitap sevgisini aşılamayı bir kez daha gerçekleştirmiş olmanın sevincini yaşadık. Etkinliğe Erenköy Rotary Kulübü Baskani Elif Görgülü ile kulübümüzden Didem Karabatur, Yesim Arabacioğlu, Sema Ülke ve yazarlarimizdan Tülin Kutluk katildilar.

Harbiye İlköğretim Okulu: 
14 Kasım 2013 tarihinde Yazar Defne Ongun tarafından 152 öğrenciyle gerçekleştirdiğimiz projeyle Yeniköy Rotary Kulübü tarafından kaşelenmiş, yazar Defne Ongun tarafından imzalanmış İletişim Yayınları dağıtıldı.

 

2012-2013 Dönemi

Feriköy Necdet Kotil İlköğretim Okulu: 
17 Mayıs 2013 tarihinde Yazar Tülin Kozikoğlu tarafından 532 öğrenciye bu proje gerçekleştirildi ve her öğrenciye Yeniköy Rotary Kulübü tarafından kaşelenmiş, yazar Tülin Kozikoğlu tarafından imzalanmış İletişim Yayınları dağıtıldı. 

Fahir İlkel İlköğretim Okulu:
26 Ekim 2012 tarihinde Yazar Tülin Kozikoğlu tarafından 550 öğrenciye bu proje gerçekleştirildi ve her öğrenciye Yeniköy Rotary Kulübü tarafından kaşelenmiş, yazar Tülin Kozikoğlu tarafından imzalanmış İletişim Yayınları dağıtıldı. 
 
  


 

           
Sosyal Medya