Meslek Ödülleri

BŞK ÖZLEM ÖZGENCİL (2022-2023) DÖNEMİ

5 Nisan 2023 tarihinde UNDP İyi Niyet Elçisi & İhtiyaç Haritası Platformu Kurucularından Sanatçı Mert Fırat'a 'Rotary Meslekte Üstün Hizmet Ödülü' takdim edildi. 

 8 Mart 2023 tarihinde Cisco CEO'su ve Toplum Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Didem Duru'ya 'Rotary Meslekte Üstün Hizmet Ödülü' verildi. 

 

BŞK DİDEM KARABATUR (2020-2021) DÖNEMİ
14 Ekim 2020 tarihli toplantımızda genç ama bir o kadar da donanımlı ve dinamik, gerçekten çok özel bir girişimci ve eğitim gönüllüsü ile beraberdik. Teknoloji ve İnsan Kolejleri (TINK)’in kurucusu ve CEO’su Zeynep Dereli’yi okuldaki ofisinde ziyaret ettik. Üyelerimizin zoom ortamında katıldığı toplantıda, Zeynep Dereli'ye eğitim alanındaki “fark ve fırsatlar yaratan başarılı çalışmalarından” dolayı ‘Meslekte Üstün Hizmet Ödülünü’ takdim ettik. Pandemi öncesi ve sonrasında eğitim alanında yapılması gereknler konusunda kendisinden değerli bilgiler edindik. Zeynep hanımın ve Dünyanın En İyi 100 Okulu arasına giren TINK’in başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Yeniköy Rotary Kulübü’nden Dr. Mahfi Eğilmez’e Rotary Meslekte Üstün Hizmet Ödülü

24 Şubat 2021 Tarihli toplantımızda kamu ve maliye alanındaki başarılı çalışmaları, akademik ve sosyal kimliği, yazdığı makaleleri ve yirmiden fazla kitabı ile ülkemize değer katan ekonomist, yazar ve öğretim üyesi Dr. Mahfi Eğilmez'e (23 Şubat’ta fiziki ortamda) takdim ettiğimiz Rotary Meslekte Üstün Hizmet ödülünün törenini gerçekleştirdik. Kendisiyle pandemi döneminde ekonomi ve son kitabı İnferis üzerine sohbet ettik. Mahfi Bey’e toplantımıza katıldığı ve bilgilendirici sunumu için çok teşekkür ediyoruz. Yeni kitabını heyecanla bekliyoruz!

www.kobiyasam.com
www.paraanaliz.com

 

 

BŞK İDİL İNCEKARA (2016-2017) DÖNEMİ
12 Nisan toplantımızı Rotary Meslek Hizmet Ödülleri töreni olarak gerçekleştirdik. Yeniköy RK olarak 2016-2017 dönemi Rotary Meslek Üstün Hizmet Ödüllerini 9 başarılı çocuk edebiyatçımıza takdim ettik. Sayın Aytül Akal, Defne Ongun Müminoğlu, Fatih Erdoğan, Gökçe Gökçeer, Gülsevin Kıral, Hafize Çınar Güner, Mavisel Yener, Sara Şahinkanat ve Tülin Kozikoğlu'na çocuk edebiyatımıza yaptıkları büyük hizmetler ve çocuklarımızın "Okuyarak Büyümeleri"ne verdikleri desteklerden dolayı birkez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Ödül törenimizde bizleri yalnız bırakmayan DG Özcan Albak ve eşi Rtn. Nur Albak'a, Meslek Ana Kom. Guv. Yard. Ayhan Olgun'a, Guv. Yard. Çetin Üstaş ve eşi Nur Hanım'a teşekkürler ediyoruz. Ödül alan  yazarlar adına konuşma yapan Fatih Erdoğan, mesleki çabalarının takdir edilmesinden gurur duyduklarını belirterek, bizlere teşekkür etti ve “Türkiye’deki çocuk kitabı yazarlarının misyonu savaşsız, barış dolu, mutlu bir dünyayı aktarmanın yanında çocuklara kitap okumayı sevdirmek, okuma kültürünü benimsetmek ve yaygınlaştırmaktır, birlikte bu amacı çok güzel yerine getirebiliyoruz,” dedi.


      BŞK NUR SOYLU (2015-2016 DÖNEMİ)

Bu dönemki ilk Meslek Ödülümüzü müzik alanında yaptığı değerli çalışmalar ve kulübümüz için yazdığı ve bestelediği şarkıdan ötürü Sayın Nermin Dize Kurban’a sunduk.

 


BŞK SUZAN SABANER (2014-2015 DÖNEMİ)
Bu dönemki ilk Meslek Ödülümüzü Liv Hospital Genel Müdürü Sayın Meri İstiroti'ye verdik. Sağlık sektöründe yaptığı başarılı çalışmalar ve Rotary Day'e verdiği katkılarından dolayı kendisine takdim ettiğimiz Meslek Ödülünü Guvarnörümüz ve Başkanımızın elinden alan Meri Hanım Rotary'ye olan desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 

Dönemimizin 2. Meslek Ödülünü Şubat 2015'de Lalay markası yaratıcısı Sayın Figen Subaşı Westerhof'a takdim ettik. Anadolu'nun geçmişte kalmış değerlerini günümüze taşıyarak yarattığı Lalay Markası'yla bir kadın girişimcimiz olarak kendisiyle gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


 

 

BŞK SELMA ALTAN RODOPMAN (2013-2014 (Dönemi)
Mayıs 2014 tarihinde Sofa Otel'in sahibi ve Contemporary İstanbul'un YK Başkanı Sn. Ali Güreli'ye meslek ödülü verdik.Ocak 2014 tarihinde "Misela" markası yaratıcısı ve sahibi Sn. Serra Türker'e meslek ödülü verildi.
BŞK. BİRSEN DİKMEN DUENYAS (2012-2013 Dönemi)
Mart 2013 tarihinde The Sofa Hotel Mutfak Şefi Sn. Hande Büyük’e meslek ödülü verildi.

BŞK. GÜLPERİ BİRGEN GÜRPINAR   (2011-2012 Dönemi)
26 Ekim 2011 tarihinde Dolçe Pastaneleri Sahibi Sn. Nilgün Ertuğ’a meslek ödülü verildi.

BŞK. SEDEF ACAR   (2009-2010 / 2010-2011 Dönemi)
1 Aralık 2010 tarihinde Türkiye’de ilk keçi çiftliğini kuran Kadın Girişimci Sn. Funda Baltalı’ya meslek ödülü verildi.

 

Sosyal Medya