Meslek Ödülleri

BŞK İDİL İNCEKARA (2016-2017) DÖNEMİ
12 Nisan toplantımızı Rotary Meslek Hizmet Ödülleri töreni olarak gerçekleştirdik. Yeniköy RK olarak 2016-2017 dönemi Rotary Meslek Üstün Hizmet Ödüllerini 9 başarılı çocuk edebiyatçımıza takdim ettik. Sayın Aytül Akal, Defne Ongun Müminoğlu, Fatih Erdoğan, Gökçe Gökçeer, Gülsevin Kıral, Hafize Çınar Güner, Mavisel Yener, Sara Şahinkanat ve Tülin Kozikoğlu'na çocuk edebiyatımıza yaptıkları büyük hizmetler ve çocuklarımızın "Okuyarak Büyümeleri"ne verdikleri desteklerden dolayı birkez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Ödül törenimizde bizleri yalnız bırakmayan DG Özcan Albak ve eşi Rtn. Nur Albak'a, Meslek Ana Kom. Guv. Yard. Ayhan Olgun'a, Guv. Yard. Çetin Üstaş ve eşi Nur Hanım'a teşekkürler ediyoruz. Ödül alan  yazarlar adına konuşma yapan Fatih Erdoğan, mesleki çabalarının takdir edilmesinden gurur duyduklarını belirterek, bizlere teşekkür etti ve “Türkiye’deki çocuk kitabı yazarlarının misyonu savaşsız, barış dolu, mutlu bir dünyayı aktarmanın yanında çocuklara kitap okumayı sevdirmek, okuma kültürünü benimsetmek ve yaygınlaştırmaktır, birlikte bu amacı çok güzel yerine getirebiliyoruz,” dedi.


      BŞK NUR SOYLU (2015-2016 DÖNEMİ)

Bu dönemki ilk Meslek Ödülümüzü müzik alanında yaptığı değerli çalışmalar ve kulübümüz için yazdığı ve bestelediği şarkıdan ötürü Sayın Nermin Dize Kurban’a sunduk.

 


BŞK SUZAN SABANER (2014-2015 DÖNEMİ)
Bu dönemki ilk Meslek Ödülümüzü Liv Hospital Genel Müdürü Sayın Meri İstiroti'ye verdik. Sağlık sektöründe yaptığı başarılı çalışmalar ve Rotary Day'e verdiği katkılarından dolayı kendisine takdim ettiğimiz Meslek Ödülünü Guvarnörümüz ve Başkanımızın elinden alan Meri Hanım Rotary'ye olan desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 

Dönemimizin 2. Meslek Ödülünü Şubat 2015'de Lalay markası yaratıcısı Sayın Figen Subaşı Westerhof'a takdim ettik. Anadolu'nun geçmişte kalmış değerlerini günümüze taşıyarak yarattığı Lalay Markası'yla bir kadın girişimcimiz olarak kendisiyle gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


 

 

BŞK SELMA ALTAN RODOPMAN (2013-2014 (Dönemi)
Mayıs 2014 tarihinde Sofa Otel'in sahibi ve Contemporary İstanbul'un YK Başkanı Sn. Ali Güreli'ye meslek ödülü verdik.Ocak 2014 tarihinde "Misela" markası yaratıcısı ve sahibi Sn. Serra Türker'e meslek ödülü verildi.
BŞK. BİRSEN DİKMEN DUENYAS (2012-2013 Dönemi)
Mart 2013 tarihinde The Sofa Hotel Mutfak Şefi Sn. Hande Büyük’e meslek ödülü verildi.

BŞK. GÜLPERİ BİRGEN GÜRPINAR   (2011-2012 Dönemi)
26 Ekim 2011 tarihinde Dolçe Pastaneleri Sahibi Sn. Nilgün Ertuğ’a meslek ödülü verildi.

BŞK. SEDEF ACAR   (2009-2010 / 2010-2011 Dönemi)
1 Aralık 2010 tarihinde Türkiye’de ilk keçi çiftliğini kuran Kadın Girişimci Sn. Funda Baltalı’ya meslek ödülü verildi.

 

Sosyal Medya